E- learning je vzdělávacím procesem, nejčastěji slouží k distribuci studijního obsahu či je tam nalezneme potřebné příručky kupříkladu pro lektory, učitele, profesory na vysokých školách, personalisty a další. Přes tuto internetovou službu je možná komunikace se studenty a profesory.
Vytvořit lze několik druhů kurzů. Nalézt lze jak velice primitivní a jasné, tak sofistikované až akademického rázu, kdy se vyznat v tématu bývá tak trochu oříšek. E-learning lze definovat několika větami:
· Je výukou prostřednictvím počítače, notebooku, mobilního telefonu s připojením na internet
· Jakékoliv využití didaktických a elektronických prostředků, aby se dosáhlo efektivně zadaných cílů
· Vzdělávací proces využívající multimediální prvky (prezentace, videa, komunikace s profesorem či studentem. Vše v souladu s etickými principy
Kurzy samotné lze rozdělit na dva typy. Jsou děleny na tzv. kurzy otevřené a kurzy uzavřené. Otevřenými kurzy máme na mysli takové, které jsou k dispozici komukoliv, kdo se o dané téma zajímá, není zde udaná podmínka, komu jest kurz přednostně určen. Naopak kurzy uzavřené jsou nabízeny pouze určité skupině studentů či zaměstnanců, nelze, aby se tohoto kurzu zúčastnil kdokoliv. Jako příklad uvedeme seznámení firmy s novými pracovními procesy či poskytnutí nějakého vzdělávacího programu pro učitele středních škol.
Knihy v digitální podobě? Co by na to řekl Gutenberg, vynálezce knihtisku. Dnes je moderní stáhnout si knihu, skripta či studijní materiály v PDF do počítače, mobilního telefonu či čtečky.
Učení hrou již propagoval Jan Amos Komenský. V dnešní době je to bráno tak, že se lidé učí prostřednictvím hraní her. Hry pomáhají při řešení mnoha problémů, rozvíjí komunikaci, myšlení a získávání praktických skutečností